Če nimaš pečice doma...

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

8. nov 2005 19:25

Res je, da imam majhno pečico, mislim, da bo slabo leto. Stala je, govorim po spominu, kakšne 3 tisočake. Znamka je oz. je ne vidim napisane, sem pa takšne ali podobne pečice videla še po katalogih, ki jih dobivamo domov. V tej pečici lahko spečem ribe, klobase, meso, sinova tudi kaj pogrejeta. Temperature ne morem nastavljati, samo čas pečenja. Ni mi žal, da jo imam, saj velika pečica potrebuje pol ure, da se segreje, zato pri nas pečemo vedno po dve stvari skupaj, glavno jed in še sladico. Pozdrav! riba-ribica Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 08. nov 2005 19:39:23

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

8. nov 2005 20:23

V zahodnem delu Španije sem, v mestu Salamanca :) Maji

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

8. nov 2005 21:08

Pečica, o kateri sem pisala, je čisto prava, s termostatom (od 60 do 270 stopinj), peče spodaj in zgoraj, samo spodaj, samo zgoraj, ima žar. Imam jo že zanesljivo 10 let, če ne več. Kolegica je podobno (le dizajn malo drugačen) kupila lani. Edino kar je, naštudirati je treba, pri kateri temperaturi kaj peči, peče dosti bolj od navadnih, jaz pečem biskvit med 150 in 160, kruh pa tudi okoli 160. rimljanka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

8. nov 2005 22:28

Aha, moja sestrična je pa v Vigu. No, upam, da se imaš fajn in da si zadovoljna... tjas

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

9. nov 2005 9:06

Dragi moji, res ste mi dali ogromno idej! Ob prebiranju vaših sladic brez peke ugotavljam, da so jajca skoraj povsod zraven, pa me zanima ena stvar: namreč, pri meni doma praktično nikdar nismo jedli ničesar s surovimi jajci, tako da (sicer čudovite) recepte berem z malo obotavljanja...Pa me zanimajo vaša mnenja v zvezi s tem Lep dober dan vsem, Maji P.S. lep pozdrav za tvojo sestrično, tjas!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

9. nov 2005 10:02

Maji, gotovo imajo tudi v Španiji piškode savoiardi, ki so italijanska izvedba tistega, čemu mi pravimo bebi piškoti. Ali pa jih imajo pod kakšnim drugim imenom, samo oči napni pred poilicami s keksi. Pozdravček, in uživaj v Španiji, mamamia mamamia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. nov 2005 10:03

Maji! Če ti je zaradi surovih jajc neprijetno, jih pa stepaj nad soparo kot za kreme ali biskvite; drugače pa brez skrbi, pri nas doma že skoraj 20 let delamo tiramisu iz surovih jajc in mascarponeja, pa ni še nikoli nič ratalo. Le na datum poglej, ko jih kupuješ, da so res sveža tjas

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

9. nov 2005 10:58

Jaz pa zelo rada, če me preseneti kakšen obisk, pripravim jogurtove miške, ki jih ocvreš v olju. Sploh ni zahtevno, zmešaš vse sestavine skupaj in z žličko dodajaš maso v vroče olje. Če te zanima povej. Lahko pripraviš tudi frutabelo, recept je v bazi. Mislim pa, da bi lahko v kruhomatu spekla tudi vse vrste kolačev ali pa samo zapekla določene izdelke. Malo ga preuči, kakšne funkcije imaš. Ali pa vprašaj strokovnjake na temi kruhomat. Lp, prijetno sladkanje. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

9. nov 2005 11:04

Za nasvete in ideje o uporabi kruhomata, preglej ta topik. Tu so nekateri že res pravi strokovnjaki, mogoče ti bodo kaj več svetovali, kako boš lahko uporabila tvoj kruhomat za slaščice. http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=710 Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti